Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Echipa lui Dan Petrescu, singura din liga a doua rusă care nu a primit gol în acest sezon

13 Apr 2010   •   18:14

Kuban Krasnodar, echipa antrenată de Dan Petrescu, a învins cu 1-0, în deplasare, formaţia Luch Vladivostok şi a urcat pe locul cinci în clasamentul Ligii secunde din Rusia, cu opt puncte.

În urma victoriei din meciul restant al etapei a III-a, Kuban a devenit singura echipă care nu a primit gol în primele patru etape din Liga a II-a. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Nikezich, în minutul 57.

Atacantul Gigel Bucur a început ca titular, a primit un cartonaş galben şi a fost schimbat în minutul 86.