Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Egal pentru Al Hilal şi cartonaş roşu pentru Rădoi, la primul meci fără Olăroiu

Egal pentru Al Hilal şi cartonaş roşu pentru Rădoi, la primul meci fără Olăroiu

05 Mar 2009   •   23:24

Meci cu final dramatic în campionatul Arabiei Saudite. La prima partidă fără Cosmin Olăroiu pe banca tehnică, Al Hilal a remizat pe terenul formaţiei Al Shabab, scor 1-1, într-un meci contând pentru etapa a 19-a.

Sub conducerea secundului Cătălin Necula, Al Hilal a irosit un penalty în minutul 18, când suedezul Wilhemsson a ratat. În minutul 89, fostul căpitan al Stelei, Mirel Rădoi, a fost eliminat pentru două cartonaşe galbene şi imediat după ce acesta a părăsit terenul, formaţia gazdă a deschis scorul.

Al Hilal a reuşit să salveze totuşi un punct, atacantul Al-Qahtani egalând un minut mai târziu. Finalul meciului a fost marcat şi de incidente între oficialii celor două echipe, precum şi de incidente între suporteri.

În urma acestui rezultat, Al Hilal a cedat primul loc în clsament rivalei Al-Ittihad, care, tot în etapa a 19-a, a trecut cu scorul de 2-0 de echipa pregătită de Ioan Andone, Al-Ittifaq.