Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Emoții maxime pentru Mircea Lucescu. A evitat dezastrul în ultimul minut

Emoții maxime pentru Mircea Lucescu. A evitat dezastrul în ultimul minut

28 Aug 2015   •   22:28

Șahtior Donețk a învins în această seară pe teren propriu, cu scorul de 2-0, pe Metalurg Zaporoje, într-un meci din etapa a șasea a campionatului Ucrainei.

Victoria nu a fost însă una ușoară, în ciuda scorului, ci plină de emoții pentru antrenorul Mircea Lucescu. Alex Teixeira a deschis scorul în minutul 64, din penalty, însă în minutul 86 Dario Srna a fost eliminat și oaspeții au beneficiat de un penalty.

Lysytsky a ratat lovitura de pedeapsă, iar două minute mai târziu Orelesi a văzut și el cartonașul roșu, restabilindu-se echilibrul numeric.

Mircea Lucescu a respirat ușurat abia în minutul 2 de prelungire, când Teixeira a marcat al doilea său gol.