Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Europa League: Olympiakos câștigă prima manșă în deplasare cu Rubin Kazan

Europa League: Olympiakos câștigă prima manșă în deplasare cu Rubin Kazan

14 Feb 2012   •   17:33

Rezerva Roy Carroll a salvat un penalty în finalul partidei cu Rubin Kazan și a păstrat rezultatul de 1-0 pentru Olympiakos în turul șaisprezecimilor de finală din Europa League.

Fostul jucător de la Manchester United a intrat după ce Balazs Megyeri a văzut cartonașul roșu pentru un fault la Gokdeniz Karadeniz în minutul 73. Nord-irlandezul a salvat apoi penalty-ul executat de Natcho, pentru ca Olympiakos să obțină o victorie importantă la Moscova.

Momentul de glorie al lui Carroll a venit în minutul 76, la cinci minute după ce David Fuster a înscris singurul gol al partidei, cu un șut pe jos la o aglomerare în careu, după ce Rubin nu a reușit să respingă o minge venită din corner.