Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Europa League. Rubin Kazan defilează pe teren propriu cu Hapoel, 3-0, la -14 grade

Sursa foto: rubin kazan
18 Feb 2010   •   19:08

Rubin Kazan este cu un pas în optimile Europa League, după ce a obţinut o victorie categorică în faţa grupării israeliene Hapoel Tel Aviv, joi, în manşa tur a 16-imilor.

Rubin Kazan s-a impus cu scorul de 3-0 pe o temperatură de -14 grade şi poate juca fără emoţii, dar precaut, returul din 25 februarie.

Bukharov i-a încălzit pe spectatorii aflaţi în tribune cu o dublă rapidă, în primele 25 de minute ale partidei. Mai întâi a deschis scorul în minutul 14, pentru ca în minutul 23 tabela de maraj să arate deja 2-0. Scorul final avea să fie stabilit de Semak în repriza secundă, minutul 69.