Antena 3 CNN Sport Fotbal extern FC Porto - Atletico Madrid 0-0: "Săpunaru a avut o evoluţie impresionantă"

FC Porto - Atletico Madrid 0-0: "Săpunaru a avut o evoluţie impresionantă"

11 Mar 2009   •   23:39

Fără un magician ca Jose Mourinho pe banca tehnică, FC Porto se descurcă excelent în acest sezon al Ligii Campionilor, chiar dacă drumul până la repetarea performanţei din 2004 este lung. Portughezii au reuşit să se califice în sferturile de finală ale competiţiei după ce au remizat, scor 0-0, cu Atletico Madrid în manşa secundă a optimilor.

Cum meciul tur s-a încheiat tot la egalitate, însă scor 2-2, FC Porto a obţinut calificarea graţie golurilor înscrise în deplasare şi aşteaptă acum cu nerăbdare tragerea la sorţi de pe 20 martie, de la Nyon.

Săpunaru a fost titular la gazde şi a jucat până în minutul 83, când a fost înlocuit de Tomas Costa. Potrivit site-ului Goal.com, Săpunaru a avut parte de o evoluţie impresionantă pe partea dreaptă, unde a reuşit să îi blocheze pe Simao şi Antonio Lopez o bună parte din meci, însă a fost înlocuit din cauza unor crampe musculare. El a primit nota 6.5 din partea sursei citate.