Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Fiorentina - Juventus 1-2. Torinezii, în Liga Campionilor pentru o zi (VIDEO)

Fiorentina - Juventus 1-2. Torinezii, în Liga Campionilor pentru o zi (VIDEO)

Sursa foto: diego
06 Mar 2010   •   23:07

Lupta pentru ultimul din cele patru locuri de Liga Campionilor atribuite Italiei este una aprigă. Cel puţin patru echipe pot declara fără nicio problemă îşi propun locul al patrulea în Serie A. Prima dintre ele care a jucat în etapa a 27-a a fost Juventus, care a obţinut o victorie importantă pe terenul Fiorentinei, 2-1. Toscanii, în schimb, au şanse din ce în ce mai mici să joace anul viitor într-o cupă europeană.
"Bătrâna Doamnă" deschidea scorul pe arena Artemio Franchi încă din minutul al doilea, atunci când Diego a luat o acţiune pe cont propriu, l-a depăşit pe Frey cu un dribling fin şi a şutat cu stângul, din unghi, în poarta goală. Marchionni a egalat pentru Fiorentina în minutul 32 cu capul, după o ieşit total greşită din poartă a goalkeeperului torinez Manninger. Scorul final de 1-2 a fost stabilit de Fabio Grosso, care a finalizat cu un şut înalt o acţiune de pe partea stângă.