Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Galatasaray pierde şi fără Hagi: Echipa Cim-Bom, umilită de Antalyaspor

Galatasaray pierde şi fără Hagi: Echipa Cim-Bom, umilită de Antalyaspor

05 Apr 2011   •   10:31

Gheorghe Hagi a fost demis de la Galatasaray, dar echipa la care evoluează Bogdan Stancu îşi continuă sezonul mizerabil pe care îl are în campionatul Turciei.

Fără nicio şansă de a mai prinde un loc de cupă europeană la finalul acestei ediţii de campionat, Galata nu reuşeşte nici măcar să-şi apere orgoliul. Luni, în ultima partidă a etapei a 27-a din Super Lig, formaţia Cim-Bom a pierdut cu scor de neprezentare în deplasarea de la Antalyaspor.

Sekman a deschis scorul în minutul 31, pentru ca Necati Ates să dubleze avantajul gazdelor în debutul părţii secunde, după o greşeală uriaşă a fundaşilor lui Galatasaray. Acelaşi Ates a transformat un penalty cu 20 de minute înainte de final, stabilind scorul final, 3-0 pentru Antalyaspor. Bogdan Stancu a fost titular şi a evoluat 77 de minute, fără a se remarca în vreun fel.

În urma acestui rezultat, Galatasaray coboară pe locul 13, fiind depăşită chiar de Antalyaspor, care are acelaşi număr de puncte, dar un golaveraj mai bun.