Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Getafe - Malaga 1-2. Contra a marcat "un gol pentru speranţă cu o lovitură liberă magistrală" (VIDEO)

09 Mar 2009   •   16:15

Intrat pe teren din postura de rezervă, în minutul 56, Cosmin Contra a reuşit ca până la finalul meciului dintre Getafe şi Malaga să îşi treacă numele pe lista marcatorilor. Getafe a pierdut totuşi, scor 1-2, partida din etapa a 26-a a campionatului Spaniei, însă Contra a fost desemnat "Lordul" partidei de către cotidianul AS.

"A scos pe Getafe din încurcătură când a intrat în teren şi a marcat un gol pentru speranţă cu o lovitură liberă magistrală pentru scorul de 1-2", a scris As, citează Mediafax. Malaga deschisese scorul în minutul 30, prin Eliseu, iar Baha a dus scorul la 2-0 înainte de pauză.

Contra a punctat în minutul 74, din lovitură liberă. Internaţionalul român a primit şi un cartonaş galben pentru proteste, în minutul 35, când se afla pe banca de rezerve.