Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Gigi Becali, reacție năucitoare după victoria Stelei cu Plzen: Cine poate învinge Sfânta Cruce?

15 Sep 2017   •   00:12

Patronul FCSB s-a declarat încântat de victoria echipei sale în fața cehilor în grupele Europa League, cu 3-0.

"Am arătat arma biruinței. Cine o poate învinge pe Sfânta Cruce? O poate învinge Real Madrid sau Barcelona? Meciul mi s-a părut extraordinar, frumos, goluri multe. Ce înseamnă când ai jucători valoroși, cum e un Budescu, un Alibec? Hai să vedem cine cară însă pianul.... Nedelcu și Benzar. Eu cred că Benzar este unul dintre cei mai mari fundași dreapta din Europa. I-am spus aseară să nu mai pună gura pe țigară. Nu mai spun de Nedelcu, e frumusețe, te încântă, numai când vedeți cum pasează.... Budescu a scos un 11 metri, a mai dat o scăriță, 2-0. Nu arbitrul ne-a câștigat nouă meciul în seara asta, a fost o diferență mare de valoare. Alibec și Budescu joacă în campionat numai dacă vor...  Le fac toate poftele! Oamenii ăștia mi-au băgat 600.000 de euro în buzunar. Ce pot să le spun? Numai că trebuie să câștige și meciurile în campionat. Ei vor juca în campionat când vor. Dar când joacă trebuie să joace. Înainte de meci, Alibec s-a dus la Meme și mi-a spus că s-au împăcat. M-a sunat Meme la pauză. Pacea e bucurie! Când e 2-0 la pauză, mă mai interesează pe mine schimbările?", a declarat Gigi Becali, la Digisport.