Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Grupa D. Sporting câştigă grupa, Hertha Berlin are prima şansă la locul II

Grupa D. Sporting câştigă grupa, Hertha Berlin are prima şansă la locul II

04 Dec 2009   •   00:11

Sporting Lisabona a egalat in extremis în partida cu SC Heerenveen, scor 1-1, şi a obţinut locul I în grupa D, alături de calificarea în şaisprezecimile Europa League.

Assaidi a deschis scorul pentru oaspeţi în minutul 47, însă Grimi a egalat în ultimul minut de joc şi a scăpat Sporting de orice emoţie pentru etapa finală.

În cealaltă partidă a serii, Hertha Berlin a câştigat cu 1-0 în deplasare, la Ventspils, golul fiind marcat de Raffael. Autorul golului avea în cele din urmă să părăsească terenul mai devreme, fiind eliminat pentru cumul de cartonaşe galbene.

În ultima etapă, Hertha joacă pe teren propriu cu Sporting, în timp ce Heerenveen primeşte vizita celor de la Ventspils.