Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Grupa H. Arsenal cedează un egal pe finalul meciului cu AZ Alkmaar, din Olanda (VIDEO)

21 Oct 2009   •   01:21

O evoluţie solidă, dacă nu chiar nespectaculoasă, a lui Arsenal la AZ Alkmaar a făcut ca elevii lui Arsene Wenger să conducă cu 1-0 în minutul 36, când Robin van Persie a profitat de o greşeală defensivă şi l-a servit în faţa porţii pe Cesc Fabregas.

Arsenal şi-a trecut în cont alte numeroase ocazii prin care putea încheia meciul, însă acestea s-au răzbunat în final, când olandezii au reuşit să smulgă un punct prin golul lui Mendes Da Silva.

Vedeţi aici golurile partidei

În cealaltă partidă a grupei H, Olympiakos Pireu a profitat din plin de avantajul terenului propriu în faţa lui Standard Liege şi s-a impus cu 2-1. Elevii lui Ladislau Boloni au deschis scorul contrar cursului jocului, prin Igor De Camargo, dar Kostas Mitroglou a egalat chiar înainte de pauză. Victoria a fost adusă de Alexandro Dudo, în minutul 84.