Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Inter, în sferturile Cupei Italiei după 1-0 cu Livorno. Sneijder loveşte din lovitură liberă (VIDEO)

Sursa foto: wesley sneijder
17 Dec 2009   •   11:12

Internazionale Milano a obţinut, miercuri, biletele pentru sferturile de finală ale Cupei Italiei, o competiţie care a părut în ultimii ani o afacere a echipelor din Roma. Mourinho are, astfel, un motiv de bucurie după scandalul conflictului cu jurnalistul Andrea Ramazzotti. Cel care a adus victoria echipei de la "Guiseppe Meazza" este olandezul Sneijder, cu un gol superb din lovitură liberă.
Calificarea lui Inter în runda următoare nu este una întâmplătoare, milanezii având ocaziile mai mari în partida cu Livorno în ciuda aspectului echilibrat al meciului. Victoria de miercuri, cu Livorno, o trimite pe Inter într-un sfert de finală dificil, în care va întâlni ori rivala Juventus, ori incomoda formaţie Napoli.