Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Inter -Parma 2-0. Eto'o s-a antrenat pentru meciul de miercuri cu Barcelona. Rezultate SerieA (VIDEO)

Sursa foto: sammuel etoo
13 Sep 2009   •   19:16

Inter s-a întâlnit cu Parma în a treai rundă a Seriei A, înainte de marele meci din Champions League cu Barcelona. Gazdele au avut mare parte din posesie, dar s-au străduit 70 de minute să deschidă scorul.

De altfel, meciul a început ?greu?, mare parte din acţiune desfăşurându-se la jumătatea terenului. Oaspeţii au avut o ocazie de gol, abia după jumătatea primei reprize.
A urmat apoi rândul lui Samuel Eto'o, care a lovit transversala.
Gialloblu se apărau aglomerat şi nu lăsau multe spaţii, mulţuminid-se cu câte un contraatac. În fine golul a ajuns de la nou-venitul Eto'o.

Când mai erau două minute de joc a înscris şi Milito.

Victoria o păstrează pe Inter la două puncte de Juventus .