Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Inter trece la limită de Genoa şi merge în sferturile Cupei Italiei

Inter trece la limită de Genoa şi merge în sferturile Cupei Italiei

13 Ian 2011   •   12:01

Samuel Eto'o a marcat două goluri în prima repriză, ajungând la un total de 21 în 26 de partide din acest sezon, ajutând Inter Milano să învingă Genoa cu 3-2 şi să se califice în sferturile de finală ale Cupei Italiei.

Eto'o a deschis scorul în minutul 15 şi apoi a mai marcat o dată în minutul 43. Houssine Kharja a redus din handicap în minutul 53, din penalty, dar McDonald Mariga a făcut 3-1 şase minute mai târziu. Scorul final a fost stabilit de Giuseppe Sculli în minutele de prelungire.

Într-o altă partidă disputată miercuri, Fabio Miccoli a punctat în minutul 80 din penalty şi a adus victoria cu 1-0 formaţiei sale, Palermo, în meciul cu Chievo Verona. Carlos Rincon a fost cel care l-a faultat pe Miccoli.

Joi, Juventus va întâlni Catania într-un alt meci din Cupa Italiei.