Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Johnson, erou pentru Liverpool la Chelsea. Rezultate Premier League

Johnson, erou pentru Liverpool la Chelsea. Rezultate Premier League

Sursa foto: Foto: EPA/Intact Images
20 Noi 2011   •   22:19

Liverpool a obţinut a doua victorie din acest an pe Stamford Bridge, în Premier League, învingând Chelsea chiar la Londra, cu 2-1.

Toate discuţiile dinaintea meciului erau axate pe atacantul lui Chelsea Fernando Torres şi, la un nivel mai mic, pe mijlocaşul Raul Meireles care îşi întâlneau fostul club, dar a fost Glen Johnson, un alt jucător care a reprezentat ambele formaţii, care a decis soarta meciului pe final cu o reuşită individuală superbă.

Golul lui Johnson i-a adus lui Liverpool toate cele trei puncte, în minutul 87, după ce rezerva Daniel Sturridge a anulat golul din prima repriză al lui Maxi Rodriguez.

Victoria o duce pe Liverpool pe locul şase, cu 22 de puncte, la egalitate cu trioul londonez Chelsea, Tottenham şi Arsenal.