Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Juventus învinsă din nou în Serie A: 2-3 acasă cu Cagliari (VIDEO)

Juventus învinsă din nou în Serie A: 2-3 acasă cu Cagliari (VIDEO)

01 Feb 2009   •   00:21

Cagliari Calcio le-a dat o lovitură celor de la Juventus şi le-a diminuat acestora şansele de a se lupta cu Inter Milano pentru titlu în Serie A. Alessandro Matri a găsit drumul spre poartă cu 17 minute înainte de final şi a adus o victorie cu 3-2 pentru Cagliari chiar la Torino.
Tot Cagliari a fost formaţia care a deschis scorul, prin Davide Biondini, dar Juventus a întors rezultatul până la pauză prin reuşitele lui Mohamed Sissoko şi Pavel Nedved. Totuşi, atacantul brazilian Jeda a egalat în minutul nouă al părţii secunde, ca apoi Matri să aducă golul victoriei.

Într-o altă partidă disputată sâmbătă, Napoli s-a văzut şi ea ţinută în şah de Udinese, echipă care a încurcat şi Juventus etapa trecută. Două goluri în trei minute ale lui Ezequiel Lavezzi şi Marek Ham¨ík au dus formaţia lui Edoardo Reja în avantaj, dar Antonio Di Natale, din penalty, şi Fabio Quagliarella au egalat scorul pentru Udinese la 2-2.