Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Juventus îşi întăreşte poziţia secundă în Serie A, după 5-2 la Atalanta

Juventus îşi întăreşte poziţia secundă în Serie A, după 5-2 la Atalanta

08 Noi 2009   •   02:32

Juventus a înscris cinci goluri în poarta Atalantei şi şi-a consolidat poziţia secundă în clasamentul din Serie A, în timp ce Catania a remizat cu Napoli, 0-0.

Juventus a fost pus în încurcătură o dată sau de două ori de Atalanta, dar în cele din urmă s-a dovedit prea puternică şi a câştigat partida din deplasare cu 5-2. Mauro Camoranesi a deschis recitalul cu o "dublă" rapidă, în minutele 36 şi 37. Jaime Valdes a redus din handicap în debutul reprizei secunde, pentru ca Felipe Melo să puncteze în minutul 55.

Atalanta a mai încercat o dată să revină pe tabela de marcaj şi s-a apropiat la un gol după reuşita lui Fabio Cerevolo din minutul 70, însă Diego şi David Trezeguet au încheiat socotelile în ultimele cinci minute ale partidei.