Antena 3 Sport Fotbal extern Juventus s-a impus pe terenul rivalei Fiorentina

Juventus s-a impus pe terenul rivalei Fiorentina

10 Feb 2018   •   00:20

FIORENTINA și JUVENTUS TORINO au deschis etapa a 24-a din SERIE A. După o primă repriză încrâncenată, cu mulți nervi de ambele părți și cu un penalty anulat gazdelor prin decizia VAR, pe motiv de ofsaid în faza premergătoare, Juventus a reușit să câștige cele trei puncte puse în joc.

A deschis scorul fosta vedetă a Fiorentinei Federico Bernardeschi, în minutul 56, iar scorul final, 2-0, a fost stabilit de Gonzalo Higuain, în minutul 86. Pentru Higuain este al șaselea gol în opt partide contra Fiorentinei.

În urma acestui rezultat, Juventus urcă pe prima poziție a clasamentului din Serie A, cu un avans de două puncte față de Napoli, care sâmbătă întâlnește Lazio Roma, locul 3, pe teren propriu.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0744.882.200 pe Whatsapp sau Signal