Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Liga Campionilor, grupa B: Schalke pierde pe mâna lui Howedes la Lyon

Liga Campionilor, grupa B: Schalke pierde pe mâna lui Howedes la Lyon

15 Sep 2010   •   14:01

Fundaşul Benedikt Howedes de la Schalke 04 a avut o seară pe care îşi va dori să o uite rapid, în Liga Campionilor, după ce echipa sa a fost învinsă cu 1-0 în deplasarea de la Lyon.

El a împins în propria poartă mingea trimisă de Michel Bastos, într-o încercare disperată de a salva golul, în minutul 21, pentru ca apoi să fie eliminat cu şapte minute înainte de pauză şi să pună capăt oricărei speranţe pentru nemţi de a reveni. Mijlocaşul român Ciprian Deac a jucat tot meciul la Schalke 04.

Benfica a început cu dreptul faza grupelor în Liga Campionilor, învingând cu 2-0 pe teren propriu Hapoel Tel Aviv, Luisao şi Oscar Cardozo înscriind fiecare în câte o repriză.