Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Liga Campionilor: Tre Fiori - Rudar 0-3. Muntenegrenii, ca şi calificaţi în turul II

01 Iul 2010   •   13:01

Formaţia muntenegreană FK Rudar Pljevlja a câştigat, miercuri, prima manşă a turului I preliminar al Ligii Campionilor. Formaţia din Muntenegru, aflată la la prima sa prezenţă în Liga Campionilor, nu a avut nici o problemă în faţa echipei din San Marino şi a luat o opţiune foarte serioasă pentru calificare.

Victoria oaspeţilor a venit uşor, Useni deschizând scorul pentru Rudar în minutul 32. Până la pauză, scorul a devenit 2-0, după ce Nadeljko Vlahovic a adăugat şi el un al doilea gol în minutul 40. Golul al treilea a venit în minutul cinci de prelungiri al partidei, când Ivica Jovanovic a înscris şi el, potrivit UEFA.com.

Echipa lui Nebojsa Vignjevic poate pregăti cu mult calm meciul retur de la Podgorica, de pe 7 iulie.