Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Manchester United s-a făcut de râs

Manchester United s-a făcut de râs

18 Feb 2016   •   23:09

Manchester United s-a făcut din nou de râs. De această dată nu în competiția internă, ci în șaisprezecimile Europa League. "Diavolii" lui Louis Van Gaal au pierdut în Danemarca, cu Midtjylland, scor 1-2, scrie GSP.

Fără Rooney și De Gea, ambii accidentați, formația olandezului a deschis scorul în minutul 37 prin Memphis Depay.

Până la pauză avea să fie 1-1 după golul egalizator al lui Sisto. Onuachu a înscris golul victoriei în minutul 77, iar United mai are la dispoziție 90 de minute pentru a nu intra în istoria neagră a competiției.

Presa din Anglia speculează deja că Van Gaal ar putea fi înlocuit de Jose Mourinho mai devreme. Lusitanul e așteptat pe banca lui United din vară, însă situația dificilă de la echipa i-ar putea determina pe șefi să-l demită pe Van Gaal.