Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Marseille ?reuşeşte? să piardă după ce avea avantaj de două goluri. Olympique ? Lorient 2-3 (VIDEO)

15 Noi 2008   •   23:11

Cu trei goluri în ultimul sfert de oră, Lorient a făcut KO pe Marseille, pe stadionul celor din urmă, revenind de la o diferenţă de două goluri în etapa cu numărul XIV din Franţa. Lorient reuşeşte astfel să facă un meci bun în deplasare după ce la jocurile de acasă are de suferit.
Dacă Marseille rămâne totuşi pe locul doi, cu 26 puncte, rezultatul o avantajează pe lidera Lyon, care va fi mai puţin presată în meciul de duminică cu Bordeaux.
Marseille a deschis scorul în minutul 10 prin algerianul Karim Ziani.

Reuşeşte să domine în continuare şi îşi dublează avantajul prin penalti în minutul 60.
Cu toate acestea, oaspeţii nu cedează şi profită de delăsarea celor din Marseille în ultimul sfert de oră.

În minutul 76, fac 2-1, pentru ca, atunci când mai erau cinci minute de joc să egaleze. În minutul 87, atacantul Kevin Gameiro reuşeşte să aducă o victorie surpriză pentru Lorient, care urcă astfel două locuri până la poziţia 13.
Golul de 2-1

Golul cu numărul trei pentru oaspeţi

Paris Saint-Germain reuşeşte, de asemenea, un joc bun afară cu victoria împotriva Le Havre (3-1), iar Toulouse ocupă provizoriu locul trei după ce a dominat-o pe Grenoble 2-0.