Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Milan s-a chinuit în Cupa Italiei cu o formaţie din liga a treia. Vezi rezultatele

13 Ian 2010   •   21:20

Mathieu Flamini a salvat AC Milan de la o situaţie ruşinoasă, aducând victoria cu 2-1 în faţa modestei echipe Novara, în optimile Cupei Italiei.

Antrenorul lui Milan, Leonardo, a făcut multe schimbări pentru acest meci cu gruparea din liga a treia, iar mutarea părea să fie norocoasă când Filippo Inzaghi a dus gazdele în avantaj încă din minutul 12.

Totuşi, Novara a refuzat să depună armele şi a egalat în primul minut al reprizei secund, când Pablo Gonzalez a găsit spaţiul porţii cu un şut fantastic.

Golul victoriei pentru Milan a venit cu nouă minute înainte de final, fostul mijlocaş al lui Arsenal înscriind cu un şut puternic de la marginea careului.