Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Mirel Rădoi contribuie la victoria lui Al Hilal cu un gol superb de la 20 de metri (VIDEO)

21 Dec 2009   •   15:45

Liderul ligii saudite de fotbal, Al Hilal, şi-a continuat forma impresionantă cu o victorie, scor 2-1, în faţa lui Najran. Al Hilal s-a distanţat astfel la cinci puncte de Al Shabab, care a fost ţinută în şah, scor 1-1, de Al Wahda.

Najran a deschis surprinzător scorul împotriva lui Al Hilal, în minutul nouă, prin Alhassan Al Yami.

Gazdele au revenit însă în minutul 24, când internaţionalul român Mirel Rădoi a prins un şut excelent de la 20 de metri, pentru ca apoi rezerva Nawaf Al Abed să înscrie golul victoriei pentru Al Hilal cu patru minute înainte de final.

Într-o altă partidă, Al Nasr a învins Al Ittifaq cu 1-0, graţie golului înscris în minutul 76 de atacantul Rayan Belal.