Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Mutu a marcat în Fiorentina ? Bayern 1-1. Vedeţi rezultatele din Liga Campionilor

06 Noi 2008   •   00:02

Echipele calificate în optimile Ligii Campionilor încep să se contureze. Miercuri seară, multe formaţii şi-au jucat ultima şansă pentru o prezenţă în primăvara europeană a Ligii Campionilor. Printre ele a fost şi Steaua, care duppă înfrângerea de la Lyon a părăsit competiţia.
În cealaltă partidă a grupei F, formaţia lui Adrian Mutu, Fiorentina, a terminat la egalitate meciul cu campioana Germaniei, Bayern Munchen. Italienii au deschis scorul prin golul atacantului român, în minutul 11, în timp ce Borowski a egalat pentru oaspeţi în repriza a doua, cu 12 minute înainte de final.
Surpriza serii a oferit-o Juventus, care s-a impus în deplasarea de la marea favorită a grupei H, Real Madrid. Autorul golului victoriei din partida tur, de la Torino, Alessandro Del Piero, a fost cel care a răpus formaţia madrilenă şi pe teren spaniol. Del Piero a marcat de două ori, în minutele 17 şi 67, şi a demonstrat că Juventus este pregătită să revină în fotbalul mare, după ce în urmă cu două sezoane a evoluat în Serie B, ca urmare a scandalului Calciopoli. Drept dovadă, Juventus şi-a adjudecat deja tichetul pentru optimile Ligii Campionilor, după numai patru etape.