Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Mutu a revenit pe teren. Inter s-a impus cu 5-3 în derby-ul cu Roma şi se apropie de lider

07 Feb 2011   •   10:59

Adrian Mutu a revenit pe teren la o lună după scandalul de la Fiorentina. Atacantul a jucat ultimele 12 minute ale meciului cu Parma, din deplasare, însă nu a reuşit să ajute echipa să câştige.

Există şi veşti mai puţin bune pentru echipa naţională. Ştefan Radu a părăsit terenul după numai 17 minute de joc în partida Lazio-Chievo, scor 1-1.

În derby-ul etapei, Inter, fără Chivu care a fost suspendat după ce şi-a lovit un adversar cu pumnul la partida precedentă, a învins cu 5-3 pe AS Roma.

Milan se menţine lider după 24 de runde în Serie A, cu 49 de puncte. Napoli e pe locul secund la doar trei puncte în urmă, în timp ce Inter are 44 de puncte şi un meci mai puţin disputat.