Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Mutu marchează la debutul noului sezon din Serie A, dar Fiorentina nu obține decât un egal la Bologna

22 Aug 2009   •   22:27

Fiorentina a obţinut un punct în deplasarea de la Bologna, unde a remizat, scor 1-1, în meciul de deschidere al noului sezon din Serie A. Adrian Mutu a intrat din postura de rezervă şi a înscris golul egalizator, după ce Pablo Daniel Osvaldo deschisese scorul pentru gazde.

Internaţionalul român, în vârstă de 30 de ani, care a intrat pe teren la pauză, în locul lui Jovetici, a controlat o pasă pe jos în centrul careului în minutul 64 şi, când mingea s-a oprit, a înscris cu un şut sub bara transversală.

În cealaltă partidă a serii, AC Milan s-a impus în deplasarea de la Siena, grație celor două goluri înscrise de Pato. Acesta a deschis scorul în minutul 29, însă Ghezzal a restabilit egalitatea cinci minute mai târziu. Tabela de marcaj a fost închisă în minutul 48, când Pato și-a trecut în cont ?dubla?.