Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Neymar străluceşte pentru Santos. Vezi un gol senzaţional marcat de fotbalistul de 17 ani (VIDEO)

05 Feb 2010   •   14:53

Atacantul de 17 ani al formaţiei Santos, Neymar, a făcut show în partida cu Santo Andre de joi, scor 2-1, înscriind un gol magnific şi oferind pasa decisivă pentru al doilea. În urma acestei victorii Santos a ajuns în fruntea clasamentului statului Sao Paulo.

În minutul 25, Neymar a primit o pasă la marginea careului, a driblat trei fundaşi şi a înscris printre picioarele altor doi adversari. "Am finalizat doar un contraatac rapid care a început în terenul nostru. Meritul este al întregii echipe", a declarat Neymar.

Santo Andre a revenit în minutul 39 prin golul lui Rodriguinho, însă Neymar a mai avut un moment de inspiraţie în minutul 64, când a driblat doi fundaşi pe contraatac şi a dat drumul la minge pentru Ganso, care din faţa porţii a adus victoria.