Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Osasuna - Getafe 5-2. Cascadă de goluri în Spania.

Osasuna - Getafe 5-2. Cascadă de goluri în Spania.

21 Dec 2008   •   21:31

Deşi speră la tilul în Spania, Sevilla a fost ţinută la 0-0 de Mallorca în etapa de duminică. Sevilla a fost aproape de a înscrie în minutul 18 când Diego Capel nimereşte bara. Antrenorul Sevilla, Manolo Jimenez, a cărui echipă a fost eliminată joi din Cupa UEFA, a fost trimis în tribune în minutul 62 pentru proteste la deciziile arbitrului. Deşi egalul a ridicat-o pe Mallorca din zona retrogradării, echipa a făcut doar două puncte în şase meciuri. În altă partidă, ocupanta ultimului loc, Osasuna a pus capăt seriei de patru jocuri fără înfrângere ale lui Getafe şi obţine doar a doua victorie a sezonului, graţie unui joc spectaculos în prima repriză. Ossasuna era deja în avantaj de patru goluri în prima jumătate, prin Jaroslav Plasil, Juanfran Torres, rezerva Walter Pandiani şi Javad Nekounam. Roberto Soldado a redus diferenţa cu un gol împotriva fostului său club în minutul 66, iar Hector Font aduce golul numărul cinci în minutul 81. Soldado înscrie al doilea fol al lui Getafe în prelungiri.