Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Paul Codrea, singurul român care a jucat în etapa a XI-a din Italia

Paul Codrea, singurul român care a jucat în etapa a XI-a din Italia

Paul Codrea, singurul român care a jucat în etapa  a XI-a din Italia
09 Noi 2008   •   18:21

Echipa AC Fiorentina, adversara Stelei în grupa F a Ligii Campionilor, a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-1, formaţia Atalanta Bergamo, într-un meci din etapa a XI-a a campionatului italian.
Atacantul Adrian Mutu nu a fost convocat de antrenorul Cesare Prandelli pentru acest meci, fiind accidentat după partida cu Bayern Munchen din Liga Campionilor.
Golurile învingătorilor au fost marcate de Felipe Melo '20 şi Gilardino '23, în timp ce pentru oaspeţi a înscris Floccari, în minutul 77, din penalti.
Iată şi alte rezultate înregistrate în partidele disputate, duminică, în etapa a XI-a a campionatului Italiei:
Genoa - Reggina 4-0
Au marcat: D. Milito '54, '74, '90, Sculli '81
Napoli - Sampdoria Genova 2-0
Au marcat: Mannini '23, Zalayeta '74
Lazio Roma - Siena 3-0
Au marcat: Zarate '58, Rocchi '86, '90+3
La Lazio, Radu Ştefan a fost rezervă, în timp ce la Siena, Paul Codrea a fost titular, fiind înlocuit în minutul 85. Moţi a fost rezervă şi se pare că din iarnă va reveni la Dinamo, în eventualitatea unei plecări a lui Tamaş.
Internazionale Milano - Udinese 1-0
A marcat: Cruz '90+2
Cristi Chivu nu a evoluat la Inter deoarece este accidentat.
Chievo Verona - Juventus Torino 0-2
Au marcat: Del Piero '40, Iaquinta '54
La Chievo, Bogdan Pătraşcu nu a bifat nici un minut.
Catania - Cagliari 2-1
Au marcat: Mascara '37, Sabato '87 / Jeda '6
Nicolae Dică nu a jucat, fiind în continuare în conflict cu antrenorul său, Walter Zenga.