Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Primarul Florenței a vorbit despre un monument pentru portarul român Ciprian Tătărușanu

Sursa foto: Foto: Facebook Tatarusanu
01 Mar 2016   •   18:17

Portarul echipei Fiorentina, românul Ciprian Tătăruşanu, ar merita un monument pentru prestaţia sa din meciul cu Napoli (1-1), de luni seara, a scris primarul Florenţei, Dario Nardella, pe contul său de Twitter.

"O mare Fiorentina, o partidă frumoasă, mult ghinion şi un monument pentru Tătăruşanu!", a scris Nardella în reţeaua de socializare, lăudând astfel intervenţiile salutare pe care le-a avut goalkeeperul român în faţa lui Callejon, Higuain şi Insigne.

Tătăruşanu a făcut însă o eroare la începutul meciului, ieşind hazardat din poartă la faza la care Gonzalo Higuain a restabilit egalitatea (min. 7).

''În prima repriză am avut ghinion, dar după pauză, ca să fim sinceri, am avut un pic de noroc'', a comentat Tătăruşanu meciul cu Napoli, citează Agerpres.ro.