Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Primera Division: Barcelona calcă totul în picioare (VIDEO)

Primera Division: Barcelona calcă totul în picioare (VIDEO)

23 Mar 2009   •   09:01

Echipa lui Guardiola îşi continuă marşul spre titlul de campioană în Spania, dând impresia că a depăşit minicriza de acum câteva săptămâni. Duminică seară, catalanii au trecut ca rapidul prin haltă de Malaga, o trupă care nu s-a descurcat rău în acest campionat, ocupând locul 7 înaintea partidei de pe Camp Nou.

Formaţia blaugrana nu s-a împiedicat însă de acest amănunt şi le-a administrat vizitatorilor un 6-0 care nu lasă loc de comentarii. Scorul final a fost stabilit în primele 60 de minute ale meciului, adică un gol la zece minute. Apoi Barca a pus frână. Până atunci punctaseră Eto'o, de două ori, Xavi, Messi, Henry şi Dani Alves.

Real Madrid nu renunţă însă la ideea titlului, învingând pe teren propiu pe Almeria cu 3-0. Brazilianul Marcelo şi olandezul Huntelaar, cu o dublă, au punctat pentru echipa blanco, păstrând încă speranţele la primul loc.