Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Rădoi a devenit campion cu Al Hilal în Arabia Saudită

Rădoi a devenit campion cu Al Hilal în Arabia Saudită

30 Apr 2011   •   21:00

Gruparea Al Hilal, la care evoluează şi internaţionalul român Mirel Rădoi, şi-a apărat cu succes titlul în Arabia Saudită. Al Hilal a câştigat pe teren propriu cu 2-1 în faţa lui Al Raed şi a cucerit astfel titlul pentru a doua oară consecutiv.

Rădoi a restabilit egalitatea în minutul 38, după ce oaspeţii deschiseseră scorul prin Abdu Hakami în minutul 5, iar celălalt gol al învingătorilor a fost înscris de Mohammed Al-Shalhoub, în minutul 66.

Cu două etape înainte de finalul campionatului Al Hilal are 58 de puncte şi nu mai poate fi ajunsă din urmă de a doua clasată, Al Ittihad (47 de puncte). Titlul obţinut în acest sezon este al 13-lea din palmaresul clubului Al Hilal.