Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Radu Ştefan a marcat pentru Lazio în sferturile de finală ale Cupei Italiei

Radu Ştefan a marcat pentru Lazio în sferturile de finală ale Cupei Italiei

Sursa foto: Foto: Agerpres/AP
de M.T.    |    09 Ian 2013   •   14:30

Radu Ştefan a marcat al doilea gol în tricoul lui Lazio Roma şi a contribuit la calificarea echipei sale în semifinalele Cupei Italiei.

Titularizat în meciul de pe teren propriu împotriva Cataniei, fostul dinamovist a deschis scorul pentru biancocelesti în minutul 30, atunci când a înscris cu o lovitură de cap în urma unui corner.

Primul gol al lui Radu pentru Lazio fusese reuşit în actuala ediţie a Europa League, în deplasare, cu slovenii de la Maribor.

„Ambele reuşite sunt la fel de importante. Primul ne-a permis să trecem mai departe în Europa, iar acesta ne oferă şansa de a ne califica în semifinale, lucru pe care sperăm să-l facem”, a spus românul la pauza meciului din Cupa Italiei.

În cele din urmă, Lazio a câştigat cu 3-0, brazilianul Hernanes marcând de două ori în repriza secundă, iar echipa din capitala Italiei va juca în semifinale cu învingătoarea meciului Juventus - AC Milan, care se va disputa miercuri seară.

Radu Ştefan a rămas pe teren până în minutul 85, atunci când a fost înlocuit de Ciani.