Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Raul marchează la a 500-a sa partidă în Primera şi Real Madrid umileşte Mallorca, 3-0

11 Ian 2009   •   20:28

Meci de vis pentru simbolul campioanei Spaniei, Raul Gonzales. El a strâns a 500-a prezenţă în La Liga şi a marcat pentru Real în acest meci jubiliar pentru victoria cu 3-0 pe San Moix, acasă la Real Mallorca, anunţă cotidianul spaniol Marca.
Rezultatul partidei nu a fost în nici un moment sub semnul întrebării, Robben marcând primul gol al partidei în minutul 3 după un contraatac fulger pe partea dreaptă, cu un şut la colţul lung. "Raul Madrid" a adus liniştea antrenorului Juande Ramos, după ce a marcat un gol incredibil cu călcâiul în poarta nefericitului Awate. Era abia minutul 17. Pentru ca umilinţa să fie completă, minutul 66 a adus un alt gol spectaculos al grupării "blanco". După o pasă lungă de pe partea stângă, fundaşul dreapta Sergio Ramos a şutat din voleu printre picioarele lui Awate, chiar dacă se afla în unghi, şi a închis tabela la 0-3.
Iată componenţa celor două echipe:
Real Mallorca (1-5-3-2): Awate; Scaloni, Navarro, Nunes, Keita, Corrales; Jurado, Marti, Santana; Webo, Trejo. Antrenor: Gregorio Manzano
Real Madrid (1-4-4-2): Casillas; Ramos, Cannavaro, Pepe, Heize; Robben, Gago, Lassana Diarra, Sneijder; Raul, Higuain. Antrenor: Juande Ramos