Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Real Madrid revine pe primul loc. Ronaldo şi Higuain înving Getafe cu 4-2 (VIDEO)

Sursa foto: cristiano ronaldo
26 Mar 2010   •   10:05

Lupta dintre Real Madrid şi Barcelona devine din ce în ce mai aprigă. Joi, vicecampionii au revenit pe primul loc în Primera Division, graţie golaverajului superior celui al Barcelonei. "Albii" s-au impus într-un meci în care au, de obicei, probleme, mini derby-ul madrilen cu Getafe, graţie golurilor semnate de Cristiano Ronaldo şi Higuain.
Real Madrid a defilat, joi, pe arena "Coliseum Alfonso Perez" din Madid. Publicul fidel lui Getafe a asistat cu stupoare la un show Real Madrid, care a dus până în minutul 37 la un incredibil de 0-4. Mai întâi, Cristiano Ronaldo a deschis scorul după 13 minute de joc dintr-o lovitură liberă executată magistral. Higuain a dus scorul la 0-2 în minutul 20, şi tot el l-a majorat după trei minute. În minutul 37, cel mai scump jucător al planetei, Ronaldo, a făcut din nou dovada calităţilor sale şi l-a învins pe Ustari cu un şut fulgerător din unghi. Parejo a recuperat imediat un gol pentru Getafe, iar Pedro Leon a închis tabela la 2-4 în minutul 80.