Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Ronaldo salvează un punct pentru Real, în "El Clasico"

Ronaldo salvează un punct pentru Real, în "El Clasico"

17 Apr 2011   •   01:21

Primul "El Clasico" dintr-o serie de patru meciuri ce vor fi disputate între Real Madrid şi FC Barcelona în următoarele trei săptămâni s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, pe Santiago Bernabeu.

Cel mai bun jucător din lume, Lionel Messi a deschis scorul din penalty, în minutul 53, după un fault al lui David Villa în urma căruia Raul Albiol a fost eliminat, pentru ca portughezul Cristiano Ronaldo să facă acelaşi lucru cu şapte minute înainte de final, asigurând că punctele au fost împărţite.

Egalul îi pune pe tavă Barcelonei al treilea titlu consecutiv, având un avans de opt puncte cu şase etape înainte de final, mai ales că deţine şi un golaveraj de 6-1 în partidele directe cu Real.

Cele două formaţii se vor întâlni pe stadionul Mestalla miercuri, în finala Cupei Regelui, pentru ca apoi să îşi dispute în dublă manşă una dintre semifinalele Ligii Campionilor, în 27 aprilie şi 3 mai.