Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Rusia-Liechtenstein 3-0. Ruşii la doar un punct de liderii germani în grupa 4

Rusia-Liechtenstein 3-0. Ruşii la doar un punct de liderii germani în grupa 4

Sursa foto: guus hiddink
05 Sep 2009   •   21:55

Rusia a câştigat teren important pentru a se apropia de liderii Grupei 4, Germania, după ce au trecut de Liechtenstein cu 3-0 la Sankt Petersburg.
Echipa lui Guus Hiddink este la doar un punct de germani în căutarea calificării pentru Campionatul Mondial din 2010.
Fundaşul lui CSKA Moscova Vasili Berezutski a reuşit primul gol după 17 minute de joc, ce părea a deschide o serie de reuşite. De asemenea, atacantul lui
Tottenham, Roman Pavliucenko, s-a dovedit a fi călăul oaspteţilor după ce a reuşit să transforme două penaltiuri acordate ruşilor după intervenţii nereuşite ale fundaşilor Liechtenstein .
Hiddink, fericit cu rezultatul din prima repriză, a folosit cu succes toate cele trei posibilităţi de schimare.
În grupa a doua, Moldova s-a împiedicat din nou după ce a făcut doar un 0-0 cu Luxemburg şi rămâne în coada grupei a doua.