Antena 3 CNN Sport Fotbal extern S-a stabilit programul "sferturilor" la Cupa Asiei pe Naţiuni. Japonia şi Irak, ultimele echipe calificate

20 Ian 2015   •   15:15

Reprezentativele Japoniei şi Irakului şi-au asigurat calificarea în sferturile de finală ale Cupei Asiei pe Naţiuni, după victoriile de marţi, din ultima etapă a grupei D, cu Iordania, respectiv Palestina.

Japonia a trecut cu 2-0 de Iordania, prin golurile marcate de Keisuke Honda '24 şi Shinji Kagawa '82. Cu acelaşi scor s-a impus şi Irak în meciul cu Palestina, reuşitele fiind semnate de Younis Mahmoud '48 şi Ahmad Yasin '89.

În urma acestor rezultate, Japonia şi Irak au completat tabloul sferturilor de finală, care se desfăşoară pe 22 şi 23 ianuarie.