Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Saint Etienne- Auxerre 2-0. Daniel Niculae continuă perioada fără gol.Rezultate Ligue1

20 Dec 2008   •   22:48

Atacantul Daniel Niculae continuă perioada îm care nu reuşeşte să înscrie, etapa 19 din Ligue 1 neaducând nici ea golul pentru român.
Auxerre a fost învinsă în deplasarea de la Saint Etienne cu Daniel Niculae integralist. Gazdele au fost cu siguranţă mulţumite de rezultat.
Posesia a fpst împărţită egale de ambele tabere, dar a fost Saint-Etienne cea care a fost mai ameninţătoare. Bafetimbi Gomis a şutat pe lângă în primele minute înainte ca Paulo Machado sa ducă pe Sainté în avantaj. Acesta a înscris din lovitură liberă din a doua încercare după ce primul şut a fost în zid.
Echipa continuat să domine, iar numai portarul advers i-a împiedicat să îşi dubleze avantajul înainte de pauză.
Thomas Kahlenberg şi Daniel Niculae au fost ambii aproape de gol, dar li s-a negat golul graţie intervenţiilor lui Jérémy Janot, care săptămâna trecută părea foarte nesigur pe el, de vreme ce a fost învins de trei ori de Toulouse . Daniel Niculae a ratat două ocazii în minutele 81 şi 85.
Golul doi a venit când mai erau două minute de joc. când Gomis reuşeşte să asigure liniştea gazdelor.