Antena 3 CNN Sport Fotbal extern "Scăriţa" perfectă, reuşită într-un joc din campionatul Portugaliei (VIDEO)

"Scăriţa" perfectă, reuşită într-un joc din campionatul Portugaliei (VIDEO)

Sursa foto: wason renteria
09 Feb 2010   •   11:54

Columbianul Wason Renteria a reuşit în partida Belenenses - Sporting Braga 1-3 unul dintre cele mai spectaculoase goluri ale sezonului. Atacantul de 24 de ani a arătat în aceeaşi fază agilitate, tehnică şi viteză şi a finalizat cu un lob care l-ar face invidioşi jucători mult mai cunoscuţi decât el.
Braga joacă extraordinar în acest sezon în Portugalia şi a reuşit să sperie pe toată lumea. Este la doar un punct de liderul Benfica, are un meci mai puţin disputat şi face, totodată spectacol. Atacantul Renteira a arătat în partida de luni cu Belenenses că spectacolul nu dăunează mereu rezultatului şi, la scorul de 2-0 pentru echipa sa, a luat pe cont propriu o acţiune de contraatac în minutul 73 şi a finalizat cu o "scăriţă" de toată frumuseţea. Echipa din Braga a câştigat în cele din urmă cu 3-1. Pentru Braga au mai marcat Paulo César '45+2 şi Matheus '48, în timp ce golul de onoare al gazdelor a fost semnat de Yontcha în minutul 80.