Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Şevcenko o trimite pe Dinamo Kiev la trei puncte în faţa lui Şahtior

Şevcenko o trimite pe Dinamo Kiev la trei puncte în faţa lui Şahtior

13 Mar 2010   •   23:47

Dinamo Kiev şi-a refăcut avansul de trei puncte în fruntea clasamentului din Superliga ucraineană de fotbal, după victoria cu 1-0 în faţa Vorskla.

Fostul atacant de la AC Milan, Andrei Şevcenko, a înscris singurul gol al partidei în minutul 54, ducând Dinamo la trei puncte în faţa lui Şahtior Doneţk.

Altfel, Karpaty Lviv a avut nevoie de un gol egalizator în ultimul minut din partea lui Andrei Tcaciuc pentru a stabili scorul final de 3-3 în partida cu Arsenal Kiev, în timp ce golul lui Dmitro Nevmyvaka din minutul 89 i-a adus echipei Metalurg Zaporoje victoria cu 3-2 în faţa lui Metalurg Doneţk.

Într-o altă partidă din Ucraina, Chornomoreţ a întors rezultatul de 0-1 la pauză pentru a învinge cu 3-1 pe Krivbas.