Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Show Ronaldo şi Higuain în Valladolid - Real Madrid 1-4. "Albii" rămân lideri (VIDEO)

Sursa foto: gonzalo higuain
15 Mar 2010   •   13:35

Jucătorii liderului din Primera Division, Real Madrid, şi-au revenit psihic neaşteptat de repede după eliminarea timpurie din Liga Campionilor. Cristiano Ronaldo şi Gonzalo Higuain au fost în prim-plan în meciul de la Valladolid şi gruparea "Blanco" a câştigat cu mare uşurinţă, păstrându-şi locul în funtea campionatului Spaniei.
Real Madrid nu a întâmpinat nici o opoziţie din partea celor de la Valladolit în meciul de duminică şi au preluat repede conducerea. Mai întâi Cristiano Ronaldo a înscris al 21-lea său gol în 22 de meciuri pentru Real. Portughezul a deschis scorul în minutul 28 dintr-o lovitură liberă de la 30 de metri. A venit apoi perioada excelentă a lui Higuain, care în minutele 45, 52 şi 65 l-a învins pe portarul Villar. Golul de onoare al gazdelor a fost un autogol semnat de Raul Albiol în minutul 58.
În urma acestui rezultat, Real Madrid totalizează 65 de puncte, la fel de multe ca Barcelona dar cu un golaveraj superior.