Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Stancu a marcat pentru Galatasaray în victoria cu Kasimpasa, scor 3-1

Stancu a marcat pentru Galatasaray în victoria cu Kasimpasa, scor 3-1

10 Mai 2011   •   13:15

Galatasaray Istanbul s-a impus cu 3-1 în partida cu Kasimpasa, din etapa a 32-a a campionatului Turciei, însă aceasta este doar o "consolare mică", după cum a declarat autorul primului gol, românul Bogdan Stancu.

"Lucrurile nu au mers bine pentru noi. Această victorie este o consolare mică", a spus Stancu, care a deschis scorul în minutul 35. Fotomac notează că Stancu s-a numărat printre jucătorii care "au trecut clasa" la partida de duminică şi că românul a înscris al doilea său gol în campionat pentru Galatasaray.

Echipa lui Bulent Under a fost apoi egalată în minutul 45, Dimitrov înscriind pentru 1-1 la pauză. Scorul final a fost 3-1, după ce au mai înscris Baros, în minutul 60, din penalty, şi Servet, 81.

Galatasaray ocupă locul 11 în clasament, la 36 de puncte de liderul Fenerbahce.