Antena 3 CNN Sport Fotbal extern SV Hamburg ? Galatasaray 1-1. Turcii mai fac un pas spre finala de la Istanbul (VIDEO)

12 Mar 2009   •   21:50

Galatasaray Istanbul se află în pole position pentru o calificare în sferturile de finală ale Cupei UEFA, după ce a obţinut o remiză, scor 1-1, pe terenul nemţilor de la SV Hamburg.

Ayhan Akman a deschis scorul pentru campioana Turciei în minutul 33, după ce o intrare a lui Jerome Boateng la Lincoln a trimis mingea în calea lui. Marcell Jensen a egalat apoi la cinci minute după reluare, însă formaţia condusă de Martin Jol, deşi Emre Aşik a fost eliminat în minutul 53 de la Galatasaray, nu a reuşit să găsească golul victoriei, oferind turcilor un avantaj superior înainte manşei retur de pe Ali Sami Yen.

Mai mult, Shabani Nonda a avut şansa să readucă formaţia turcă în avantaj, când a fost lansat şi Rost era ieşit din poartă, însă lobul său peste portarul lui Hamburg a lovit bara transversală.