Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Trei goluri în cinci minute și Tottenham rămâne în cursa pentru titlu, în Premier League

10 Apr 2016   •   21:03

Tottenham Hotspur a avut emoții timp de o oră, în meciul cu Manchester United, de pe teren propriu, însă acestea au fost rapid rispite, când gazdele au marcat de trei ori în cinci minute.

Tottenham a obținut astfel cele trei puncte puse în joc și mai păstrează speranțe în lupta pentru titlu în Premier League.

Tottenham s-a impus cu 3-0 și are acum 65 de puncte, cu 7 mai puțin decât cealaltă surpriză a campionatului, Leicester City. Până la finalul campionatului mai sunt 5 etape.

Au marcat: Dele Alli, în minutul 70, Toby Alderwiereld, min 74, și Erik Lamela, min. 75.