Antena 3 CNN Sport Fotbal extern ŢSKA Moscova - FC Sevilla 1-1. Spaniolii au prima opţiune pentru calificarea în "sferturile" Ligii

24 Feb 2010   •   22:18

Alvaro Negredo a înscris în deplasare şi i-a oferit Sevillei un mic avantaj în confruntarea cu ŢSKA Moscova din optimile Ligii Campionilor. Meciul tur din Rusia s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, manşa secundă fiind programată pentru 16 martie.

ŢSKA, aflată la primul meci competiţional de la încheierea sezonului intern în decembrie, a început bine partida, dar s-a văzut condusă după 25 de minute. Centrarea pe jos a lui Jesus Navas a trecut pe lângă portarul advers şi Negredo a împins mingea în poartă la colţul lung.

Gazdele au egalat meritat totuşi, când Mark Gonzalez a trimis o torpilă de la 25 de metri pe lângă Andres Palop şi a înscris primul său gol în Liga Campionilor.