Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Valencia câştigă pe final cu Bilbao, 2-1. Vezi rezultatele şi clasamentul din Spania (VIDEO)

Sursa foto: david villa
07 Dec 2009   •   11:12

CF Valencia şi-a asigurat locul al treilea în Primera Division după etapa a XIII-a printr-o victorie grea pe San Mames cu Athletic Bilbao. "Liliecii" profită astfel de paşii greşiţi făcuţi de FC Sevilla şi Deportivo la Coruna, într-un week-end în care granzii Barcelona şi Real Madrid nu au avut mari probleme cu echipe fără nume.
Bilbao a deschis scorul în repriza a doua, după ce un jucător basc a şutat, portarul Canizares a respins, iar Muniain a reluat în poartă din careul mic. Era 1-0 în minutul 58. David Villa a egalat în minutul 61 printr-o foarfecă laterală din unghi.Mathieu a adus victoria echipei de pe coasta Mediteranei în minutul 83, după o respingere greşită a portarului basc.