Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Watford - Chelsea 1 ? 3. Londonezii au fost conduși, dar au revenit. Rezultate Anglia

Sursa foto: anelka
14 Feb 2009   •   22:10

Antrenorul interimar al lui Chelsea, Ray Wilkins, a făcut deplasarea la Watford sigur că echipa sa va obține victoria în acest al șaselea meci din FA Cup.
Nou numitul technician Guus Hiddink a privit meciul din tribune alături de Abramovici.
Londonezii l-au avut în echipă și pe Didier Drogba, prima apariție de la acel 3-0 cu United.
Watford spera să rescrie istoria de acum 22 de ani când au câștigat pe Stamford Chelsea. Și după prima repriză părea că aceasta este aproape mai ales că scorul rămăsese 0-0. Deși Chelsea a controlat meciul nu a reușit deloc să găsească spațiul porții.

În partea a doua, Watford a început în viteză și făcând un pressing avansat ce dorea să demonstreze că nu cedează. În plus au făcut și unele schimbări, printre care și introducerea lui Tamas Priskin. Acesta adduce surpiza și face 1-0 pentru gazde.
A fost însă și semnalul de alarmă pentru Chelsea.
Cinci minute s-au bucurat de succesul relativ. În spațiul a 80 de secunde, Anleka a reușit două goluri, pentru ca pe finalul meciului să reușească hattrickul.